.

.

New
Sabaj D4 HIFI Protable DAC И приклучок за Слушалки Засилувач DSD512 PCM768 BT4.2 верзија Поддржува Bluetooth Оптички Коаксијален USB Влез

Sabaj D4 HIFI Protable DAC И приклучок за Слушалки Засилувач DSD512 PCM768 BT4.2 верзија Поддржува Bluetooth Оптички Коаксијален

DEN 8159.52

Стока
Достапно.

0005%
Слушалки : 0.2 k Hz/ 96k Hz/ 176.6 k Hz/ 768k Hz
USB DSD : DSD64/ DSD128/ DSD256/ DSD512
Коаксијален/Оптички : 44.
2, 2 генерација на XMOS USB аудио решение XCORE200,управување со проектен циклус
земање мостри стапка поддршка до 32bit/768k Hz и DSD до DSD512,со
кориснички возачот поддршка мајчин DSD512.
Се врати и враќање :
Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена од денот на приемот на стоката .4 k Hz/ 192k Hz
Карактеристики :
1, со Висок квалитет за напојување,ултра-ниско ниво на бучава LDO и ниска магнетни истекување
toroidal трансформатор. Ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори спорот,ние имаме силна услуги на клиентите тим за да помогне да се реши проблемот (поврат или замена)
1. За било какви предмети,ве молиме испратете со ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назад.4 k Hz/192k Hz/ 352.002%
SNR : DAC : 105d B
Слушалки : 100d B
Битна длабочина : USB : 16 bit/24 бита/32 bit/1 малку
Коаксијален/Оптички : 16 bit/24 малку
Засилувач потрошувачка : 5 W
Режим на моќ : 1 W
Слушалки засилувач моќ : 124m W(32Ω)/220m W(64Ω)/180m W(150Ω)/95m W(300Ω)
Земање мостри стапка : USB PCM : 44.2 k Hz/ 96k Hz/ 176.
Спецификација :
Текст : USB/оптички / коаксијален/Bluetooth
Излез : 3,5 mm приклучок за Слушалки/РКА
Динамички опсег : 115d B
Одговор на фреквенција : 10 Hz-100k Hz
USB компатибилност : Прозорец 7/8/8.2 верзија bluetooth од ООП.8 k Hz/ 384k Hz/ 705. Ние ќе издаде целосна наплата или ја новата замена по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени.

Детали

боја:
Црна
Број На Модел На:
D4
Пакет:
Yes
DAC Модел:
AK4452
Јачина На Бучава Сооднос:
100
WIFI:
No
Канали:
2 (2.0)
Тип На Текст:
КОАКСИЈАЛЕН,ОПТИЧКИ,USB,Bluetooth
Димензии (WxHxD):
150*137*46mm
Излезна Моќност:
220mw
DSD (Директен Стрим на Дигитални):
Yes
Bluetooth:
Yes
Бренд Име:
Sabaj
Тело Материјал:
Алуминиум
Вградената Батерија:
No
Излез Тип На:
ЛИНИЈА ОД (АУДИО ИЗЛЕЗОТ)
Оперативна Засилувач Чипови Модел:
NJM4556D
Управување со проектен циклус:
Yes
Се Препорачува Слушалки Максимална Отпорност:
501-600 Ohm
Тип:
Дома Засилувач
Свеж

Избор на клиенти