.

.

New
TOFOCO HDMI Да SCART Конвертор Композитни Аудио Видео ПАЛ HDCP Blu-Ray DVD СТ НЕБОТО Со Напојување Поддршка за 1080P

TOFOCO HDMI Да SCART Конвертор Композитни Аудио Видео ПАЛ HDCP Blu-Ray DVD СТ НЕБОТО Со Напојување Поддршка за 1080P

DEN 725.00
DEN 906.72

Стока
Достапно.


Поддржува NTSC и PAL две стандардни ТВ формати излез
Компатибилен со HDMI1.
Излезни портови : 1x SCART
Димензии : (mm)88(D)x58(W)x26(H)
Wight (g) : 45
Текст Резолуција : [email protected] Hz,[email protected] Hz, [email protected] Hz,[email protected] Hz, 1280 x [email protected] Hz,[email protected] Hz, [email protected] Hz,[email protected] Hz, 480i/60 Hz, 480p/60 Hz, 576i/60 Hz, 576p/60 Hz, 720p50/60 Hz, 1080i50/60 Hz, 1080p23.
Така што може да игра на CRT ТЕЛЕВИЗОР, VHS ВИДЕО, DVD рекордери, итн.3
Споделување на вашиот паметен телефон фотографии, музика и филмови на ТВ
Пакет се вклучени :
Мини HDMI да SCART Конвертор
5 V1 A DC Моќност
.
TOFOCO HDMI Да SCART Конвертор Композитни Аудио Видео ПАЛ HDCP Blu-Ray DVD СТ НЕБОТО Со Напојување Поддршка за 1080 P
Опис :
МИНИ HDMI да SCART конвертор кој ќе се конвертира дигитален HDMI видео и аудио сигнал за композитен видео сигнал и FL / FR стерео аудио сигнал, додека поддршка DVI систем странична сигнали.
HDMI да SCART конвертор поддржува NTSC и PAL ТВ формати излез.
CVBS излез : PAL,NTSC
Оперативен Температура : 0°C ~ 40°C / 32°F ~ 104°F
Температура На Чување : -20°C ~ 60°C / -4°F ~ 140°F
elative Влажност : 20 ~ 90% RH (Не-кондензирање)
Потрошувачка на енергија (Макс) : 3 W
Карактеристики :
Нема потреба да ги инсталирате драјверите, преносни, флексибилни, plug and play
Висок квалитет на воведување на технологија за влез резолуции .
Спецификации :
Влезни порти : 1x HDMI.
Им помогне на корисниците да се конвертира висок квалитет на HDMI сигнал и паметен Телефон MHL сигнал (MHL функција не се вклучени во оваа точка) за да нормален CVBS сигнал (стандардна дефиниција 480i, 576i,).

Детали

Должина:
EU Plug, US Plug
Примена:
DVD Плеер,ТВ КУТИЈА
Надворешниот Дијаметар:
HDMI To SCART Converter
Конектор Б:
HDMI
Бренд Име:
TOFOCO
Пакување:
Polybag
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
No
верзија:
HDMI 2.1
Конектор A:
HDMI
Пол:
Машко-Женски
Број На Модел На:
hdzscqC70912
Пакет:
Пакет 1
Функција:
Никој
Тип:
HDMI Кабли
Свеж

Избор на клиенти