.

.

New
1x2 HDMI Splitter HDMI 1.4 б Splitter Switch Матрица HDMI Аудио Видео Конвертор Адаптер Поддржува 1080p 3D 4K Со ЕУ/AU/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок

1x2 HDMI Splitter HDMI 1.4 б Splitter Switch Матрица HDMI Аудио Видео Конвертор Адаптер Поддржува 1080p 3D 4K Со ЕУ/AU/велика

DEN 1148.00
DEN 1221.60

Стока
Достапно.


HDMI Splitter 1x2 2 Портен Хаб Repeater Засилувач v1.4 4 K 1080p 1 : 4 од
Full HD, Целосна 3 D, 4 K hdmi splitter 1x2
Full HD, Целосна 3 D, 4k hdmi splitter 1x2 На 1x2 HDMI Splitter користите еден HDMI извор,пристап до два HDMI тоне.На Splitter им овозможува на еден HDMI уреди за да биде лесно да се подели на два HDMI ™ компатибилни монитори или проектори. На Splitter исто така, може да бидат поставени на крајот на еден долг HDMI кабел за да се регенерираат на HDMI сигнал. Карактеристики 1.Еден HDMI влез сигнал се подели на два HDMI потоне уреди 2.Поддршка Full HD, Целосна 3 D 3.Поддршка до 3840*2160/30 HZ 4.Поддршка длабоко боја 30bit, 36bit 5.Поддржува Blue-Ray 24/50/60fs/HD-DVD/xv YCC 6.Дигитален аудио формат, како и DTS-HD/Dolby-true HD/DTS/Dolby-AC3/DSD/ХД(HBR) 7.Поддршка сигнал retiming 8.Поддршка за внесување до 12metres AWG26 стандарден HDMI кабел должина, капацитет до 20metres AWG26 должина на кабел(кога резолуцијата е 4k,текст до 8 метри ,капацитет до to12 метри. 9.Без загуба на квалитетот Забелешка : ако за напојување е доволно, можете исто така да поврзете надворешен адаптер. Оперативен и Поврзување Поврзете еден кабел од HDMI извор уреди во HDMI Splitter текст. Поврзете еден кабел од секој екран (монитор или проектор) во HDMI Splitter излези. Поврзете 5 V напојување со HDMI 1x2 Splitter.

Детали

боја:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Должина:
include power supply
Конектор Б:
HDMI
Примена:
Мултимедијални,Телевизија,ТВ КУТИЈА,Следење на
Функција:
HDMI1.4
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Конектор A:
HDMI
оклопна:
Комбинација
Пакет:
Пакет 1
Тип:
HDMI Кабли
Надворешниот Дијаметар:
0.5
Бренд Име:
Playvision
Број На Модел На:
Е-112
боја:
Црна
Напојување:
5V 1А (САД,велика БРИТАНИЈА,ЕУ,АУ Plug опционално)
Објектот:
Нова 2 Портен HDMI Splitter Засилувач 3D
Конектор тип:
HDMI
Конектор Боја:
Злато
Пол:
Женски-Женски
Тип:
Извртени Пар
HDMI Vertiong:
1.4
Свеж

Избор на клиенти