.

.

New
DOITOP 1080P HDMI Порт 1 In 2 Out Splitter Адаптер Кабел 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Конвертор-Кабел за PS3 DVD ТВ PC #3

DOITOP 1080P HDMI Порт 1 In 2 Out Splitter Адаптер Кабел 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Конвертор-Кабел за PS3 DVD ТВ PC 3

DEN 341.00
DEN 426.24

Стока
Достапно.


Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : објектот има 2 излези ,но тие cann не користите на еден ист ,Само 1 излезен уред треба да бидат активни во секое време, Прочитајте забелешка внимателно,да не го сфатат тоа по примени и ме прашуваат за наплата . Женски 1 In 2 Out Splitter Кабел Адаптер Конвертор 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Кабел за ТВ PC PS3
Карактеристики
Одлично за Разделување Сигнал
Се поврзува со Повеќето HDMI ™ Компатибилни Уреди
1 HDMI Машки Текст
2 HDMI Женски Излези
Лесен за користење
Овој HDMI splitter е идеален за поврзување на еден HDMI компатибилен уред (Xbox, Blueray, ДВД, PS3) на две визуелна излезни уреди. Ова е особено добри кога ќе имаат ТВ во две одвоени соби, можете да имаат ТВ во една соба и кога сакате да се префрлите соба, вие не треба да престане да гледа на ТВ, само го вклучите еднократна дека не сте користење и префрлање на друг, и бинго! Сигналот се пренесува на ТВ во другата соба.
Овој HDMI splitter зема сигнал од еден уред како што е bluray играч и ќе дадат за еден од двата излезни уреди кои се вклучени во тоа. Понекогаш имате два Телевизори или други визуелни излезни уреди кои сакате да се поврзете на bluray играч или друг уред што се користи со HDMI-кабел. Вие сте во можност да користите една ТВ во време (cann не користите 2) , како што тоа делува како сигнал рутер за разлика од duplicator.
8302
9430 1080 P HDMI Порт Машки 2.
Пакет листата :
1 x HDMI Две Начин Splitter
8311
. Оваа splitter ви дава оваа власт.

Детали

Должина:
22cm
Бренд Име:
DOITOP
Пол:
Машко-Женски
Број На Модел На:
аудио кабел адаптер
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер,Засилувач
Пакување:
Polybag
Надворешниот Дијаметар:
22CM
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
No
Пакет:
Пакет 1
Функција:
HDMI2.0
Примена:
За PS3
Свеж

Избор на клиенти