.

.

New
1080P HD Media Видео плеер Центар Surpport mkv H. 264 со VGA HDMI USB AV MMC/SD Порта со Далечински Управувач

1080P HD Media Видео плеер Центар Surpport mkv H. 264 со VGA HDMI USB AV MMC/SD Порта со Далечински Управувач

DEN 1327.00
DEN 1723.20

Стока
Достапно.

Тоа може да прочитате сите датотеки зачувани во SD/ SDHC/ MMC картичка, USB диск, USB хард диск, итн.
Поддржува висат-up превод формати, како што се SMI, ASS, SSA, SRT, СУБ, PGS, SUB+IDX.
Поддржува многу различни јазици како англиски, Традиционален Кинески, Поедноставен Кинески, шпански, француски, руски, португалски, корејски, германски, холандски, Јапонски, полски, Тајландски, турски, чешка, италијански.
Таму се AV, HDMI, YPr Pb и VGA интерфејси за видео излез.0 портови, 1 * моќ порт, 1 * SD картичка порт, 1 * HDMI 1. Тоа може да прочитате сите датотеки зачувани во овие картички.7 во
Играчот тежина : 124g/ 4.
Поддржува видови на мемориски картички, како што се SD, SDHC, MMC, MS картичка.
Поддржува USB интерфејс на ДОМАЌИНОТ функција, и тоа може да се игра датотеки во USB мемориски уреди не директно, како што се USB диск, USB HD, итн.
Пакување листа :
1 * HD media player
1 * Далечински
1 * адаптер (САД/ЕУ приклучок)
1 * AV кабел
1 * упатство
. Тоа е лесен за инсталација и лесен за употреба.
Поддржува слика формати, како што се JPG, BMP, PNG, GIF, TIFF.
Неговата дефиниција може да биде до 1080 P.
Спецификации :
Боја : црна
Материјал : пластика
Моќност : DC5 V, 2 A
Влез : 100-240 V 50/60 Hz
Сигнал систем : PAL, NTSC
Резолуција : до 1080 P
Интерфејс : 1 * USB ДОМАЌИН 2.3 порт, 1 * AV порт, 1 * VGA приклучок, 1 * YPr Pb порта (Само еден AV кабел е вклучен)
Далечински контролер обезбедени од страна на : 1 * CR2025 батеријата
Работна температура : под 0 степен centigrade на над 45 степен centigrade
Работна влажност : помалку од 90%
Складирање температура : под 20 степен centigrade да се над 70 степен centigrade
Чување влажност : помалку од 95%
Играчот големина на : 13.

Детали

Бренд Име:
Nsendato
Снимање:
No
Конектори:
HDMI
Број На Модел На:
H121
Тип:
Висока Дефиниција
Далечинска Контрола:
Вклучени
Поддржани Формати:
MKV
Декодирање Способност:
1080P (Full-HD)
Хард Диск Капацитет:
< 100GB
Резолуција:
1080P
Оперативен Систем:
Други
Далечинска Контрола:
Вклучени
Тип:
Висока Дефиниција
Хард Диск Капацитет:
< 100GB
моќност:
DC5V, 2A
Резолуција:
до 1080P
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти