.

.

New
Sunning Топлина Светилка 25~75 Вати Крушка, емитува широк спектар на светлина, Предвидени Уживаат Светилка Влекачи, Amphibians, И други Животни

Sunning Топлина Светилка 25~75 Вати Крушка, емитува широк спектар на светлина, Предвидени Уживаат Светилка Влекачи, Amphibians,

DEN 166.56

Стока
Достапно.

0 КЛИКНЕТЕ ТУКА
.
UVA и топлина за thermoregulation : го Стимулира природните влијае на сончева светлина да се промовира здрава рептил
Фокус светлина и топлина до саканата точка. Фокус светлина и топлина до саканата точка. : Уживаат светилки обезбеди природни средини уживаат
фокусирајќи се на зрак на светлина : топлина во областа на вашиот избор, совршен за вашата рептил
Овозможува природно однесување : во влекачи. На Забележан Уживаат светилки обезбеди природни средини уживаат со фокусирање на зрак на светлина и топлина во областа на вашиот избор, совршен за вашата рептили. Креирајте го вашиот рајот со Забележан производи., ние ќе ги дава следниот ден Sunning Топлина Светилка 220 ~ 240 НАПОН 25~75 Вати Крушка, емитува широк спектар на светлина, Предвидени Уживаат Светилка Влекачи, Amphibians, Мали Животни, Птици, И домашните Животни. UVA и топлина за thermoregulation. 110 V 25 W ~ 75 W Pls кликнете тука
Компактен керамика грејач емитуваат инфрацрвена греење 25w ~ 100w кликнете тука
Халоген Топлина Светилка Од 50 W Употреба 10-12 часа на ден, трае и до 2000 часа. Се користи со соодветна менгеме светилка тела.
НАПОЈУВАЊЕ : 220 ~ 240 Напон, 25 вати, 50 вати, 75 вати Предвидени
Ве молиме внимание : ако ви треба кутија , ве Молиме оставете порака за да нè За Испорака : Бесплатен превозот За време на испорака, обично ние ќе ги пренесе во истиот ден, ако цел е потврдено по Пекинг значи време 4.0 Компактни Флуоресцентни, и Топлина Emitters.

Детали

Тип На Објект:
Халоген Светилки
Просечен Живот (часот):
2000hrs
Бренд Име:
coospider
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Примена:
Отворен,Затворен,Професионални
Боја Temp(К):
3200
Зрак Агол(°):
40
Прозрачна Флукс:
80
Боја Рендерирање Индекс (CRI):
100
Број На Модел На:
рептил sunnint грејач uvb+ува
База Тип:
E27
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Напон:
220V
Моќ Толеранција:
3%
Спецификација:
880
Влекачи sunning топлина светилка:
UVB E27 220Voltage 25 вати, 50 вати, 75 вати
Овозможува природно однесување во влекачи:
Забележан Пареа Светилка, UVB 10.0 Компактни Флуоресцентни, и Топлина Emitters.
Sunning Топлина Светилки, За Употреба:
Со Terrariums И Обезбедува Уживаат Светилка За Влекачи, Amphibians
За употреба :
Мали Животни, Птици, И Фарма На Животните
УВА + UVB е добро за живо растение:
емитува широк спектар на светлина е добро за живи растенија во терариум,
и обезбедува УВА зраци и топлина :
помага да се создаде рај во вашиот рептил живеалиште.
UVA и топлина за thermoregulation:
Симулира природен влијае на сончева светлина
природните влијае на сончева светлина:
да се промовира здрава & силна рептили.
На sunning топлина светилка:
емитува широк спектар на светлина и добра за живи растенија во терариум
Фокус светлина и топлина до саканата точка:
Забележан Уживаат светилки обезбеди природни средини уживаат
Свеж

Избор на клиенти