.

.

New
(Слободен страна на курирската служба DHL)-4KW 12V воздух паркинг дизел грејач за караван,Камион кабината грејач,Да го замени Eberspacher D4,Webasto RV дизел грејач

(Слободен страна на курирската служба DHL)-4KW 12V воздух паркинг дизел грејач за караван,Камион кабината грејач,Да го замени

DEN 17676.00
DEN 21556.80

Стока
Достапно.


(Слободен страна на курирската служба DHL)-4 KW 12 V воздух паркинг дизел грејач за караван,Камион кабината грејач,Да го замени Eberspacher D4,Webasto RV дизел грејач
За да го замените Eberspacher D4,Webasto дизел грејач
Технички Спецификации
Топлинска Моќност (W)
4000
Гориво
Дизел
Номинална Напон
12 V/24 V
Потрошувачка На Гориво
0.18~0.36 L/h
Номинална Моќност Потрошувачка (W)
14~29 W
Работи (Средина) Температура
-40 C~+20 C
Тежина на Главниот Грејач (kg)
4.6 Kg
Димензии (mm)
380×160×141 mm
Мобилен телефон контрола(Изборен)
Без ограничување
Далечински управувач(Изборен)
Без пречки≤800m
4 KW 12 Volts воздух грејач : со англискиот јазик Прирачник Книга.
Англиски јазик прирачник книга.
Главни делови листата :
1). Паркинг грејач 12 V. 2.6 Кг.
2). Главната жици Пакет.
3). Гориво Пумпа 12 V & нејзината врска жица & клип.
4). Гориво Филтер.
5). LCD дигитален Контрола switch.
6). Влезот за воздух цевка & Издувни цевки. Φ23/ 28.
7). Гориво Преземат Цевка.
8). Метал mouting плоча Топол воздух ducting ќе биде shippd како слободни .
Во камион / Ван
Пакет :
Инсталација на брод или автобус! ( Reccomend 5kw дизел грејач во вашиот бродови или Минибус. )
(Слика како референца Сликата за референца
1).Контролорот за оваа 2 Kw еден е digtal.
2 видови на startup начини : автоматски и рачни. (Како што следи)
Тоа се покаже ER 02
Само-дијагностицирање грешка, кога грејач не е нормално :

Детали

Тип На Објект:
Греење & Фанови
Објектот Должина:
1inch
Специјални Функции:
2
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Ширина:
1inch
Материјал Тип:
2
Име На Модел:
MY-4
Боја Име:
Црна
Објектот Висина:
1inch
Објектот Тежина:
7kg
Бренд Име:
Heatmyauto
Објектот Дијаметар:
35cm
Свеж

Избор на клиенти