.

.

New
5000W 12V воздух грејач/ паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000. Не оригиналниот

5000W 12V воздух грејач/ паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000.

DEN 18720.00
DEN 21033.60

Стока
Достапно.

)
(Слика како референца Сликата за референца
1). Влезот за воздух цевка & Издувни цевки.
Во камион / Ван
Пакет :
Инсталација на брод или автобус! ( Reccomend 5kw дизел грејач во вашиот бродови или Минибус.
Главни делови листата :
1).
За да го замените Eberspacher D4,Webasto дизел грејач
Технички Спецификации
Топлинска Моќност (W)
5000
Гориво
Дизел
Номинална Напон
12 V/24 V
Потрошувачка На Гориво
0. Гориво Преземат Цевка. Метал mouting плоча Топол воздух ducting ќе биде shippd како слободни . Не оригиналниот
4 - 7 дена во САД, Норвешка, Swizerland.
2 видови на startup начини : автоматски и рачни. Главната жици Пакет. Гориво Пумпа 12 V & нејзината врска жица & клип.Контролорот за оваа 2 Kw еден е digtal. LCD дигитален Контрола switch. (Како што следи)
Тоа се покаже ER 02
Само-дијагностицирање грешка, кога грејач не е нормално :
.
5000 W 12 V воздух дизел паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000.
Англиски јазик прирачник книга. Нема сопствени даноци на Европската Унија, како што се Шпанија, Велика kindom, Шведска, Данска, Франција, Италија, Финска, Холандија. Паркинг грејач 12 V. Гориво Филтер.6 Kg
Димензии (mm)
410×160×141 mm
Мобилен телефон контрола(Изборен)
Без ограничување
Далечински управувач(Изборен)
Без пречки≤800m
5000 W 12 Volts воздух грејач : со англискиот јазик Прирачник Книга.36 L/h
Номинална Моќност Потрошувачка (W)
14~29 W
Работи (Средина) Температура
-40 C~+20 C
Тежина на Главниот Грејач (kg)
4.

Детали

Тип На Објект:
Греење & Фанови
Објектот Тежина:
9kg
Објектот Должина:
1inch
Специјални Функции:
2
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Ширина:
1inch
Материјал Тип:
2
Боја Име:
Црна
Име На Модел:
MY-5
Објектот Висина:
1inch
Бренд Име:
Heatmyauto
Објектот Дијаметар:
35cm
Свеж

Избор на клиенти