.

.

New
YUANMINGSHI Автомобил Возило GPS Tracker Quad-Band 60 Дена Долго Време во Мирување Автомобил Следење Уред

YUANMINGSHI Автомобил Возило GPS Tracker Quad-Band 60 Дена Долго Време во Мирување Автомобил Следење Уред

DEN 3792.00

Стока
Достапно.


* Следење во реално време, превземање на изгубени возила, товар. GPS лебдат сузбивање
GPS податоците се запре ажурирањето ако возилото не е во движење и координатите на географската ширина и должина секогаш се задржи истата, и се GPS податоци за надградби автоматски кога
возилото е во движење. Добиете апсолутна адреса на улица
Имајте на ум : Вие мора да се постави на APN од вашиот локален GSM мрежа за SIM картичката во tracker пред да ја користите оваа функција. Проверете IMEI
9.Се изврши зависи од брзината(Стандарден режим)
Испрати команда "noquickstop+лозинка" да tracker, Тоа ќе одговори "noquickstop во РЕД", а Потоа на тракерот нема да запре возилото
веднаш по "стоп" команда за време на брзина над 20 KM/H, наместо тоа, тој ќе ви одговори "тоа ќе биде извршена по брзина помала од
20 KM/H", и да престане автомобил кога брзината е помала од 20 KM/Х. Авто песна континуирано
а. Податоци За Најавување
Влезете Волумен : Вграден блиц 1 MB (продавница за 16,000 позиции); проширена волуменот зависи од SD картичка е вметната. Smart ги пратите на време и растојание интервал
3. Локација сервис (КГ)
Кога tracker уред не доби валидна GPS сигналите, tracker ќе се лоцираат со LBS, на пораки ги вклучува GPS координатите на последниот
позиција во SMS режим, но LAC во порака е тековната нова позиција, локацијата може да се види со текст LAC код во менито "Упатство
Песната" на веб платформа ;www. Терминал (локален) Пат Поставување
10. Спиење со време
Send "спиење+лозинка+простор+време", tracker ќе одговори "на спиење време ok" ако ниту еден од алармите, наведени во глава IV е поставен и нема
операции, tracker ќе заспие во 5 минути, LED ќе се исклучи, повик или СМС може да се разбудам на тракерот. Еден Лоцирање
Следење на локацијата, и кога не GPS сигнал, SMS вклучува последниот валидна географска ширина & должина, како и LAC код на тековната позиција, LAC
кодот може да биде текст во колоната на "прирачник за песната" мени на веб платформа.

Детали

GPS тип:
gps tracker
GPS Географска Локација:
Европа
Големина На Екранот:
Под 2 Инчи
Име На Модел:
TK104B
Gps Модул:
Yes
Напон:
12V
Објектот Големина:
83mmx54mmx26mm
Од Моќ:
12V-24V
Посебна Карактеристика:
Далечинска Контрола
Траење На Батеријата:
30 Часа & Up
Свеж

Избор на клиенти