.

.

New
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА ОДГОВАРА CITROEN Fukang Elysee 1.4 L L4 0280155843 DC0141680 1998-2014

НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА ОДГОВАРА CITROEN Fukang Elysee 1.4 L L4 0280155843 DC0141680 1998-2014

DEN 3456.00

Стока
Достапно.


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА ОДГОВАРА CITROEN Fukang Elysee 1.4 L L4 0280155843 DC0141680 1998-2014

Детали

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Ширина:
3cm
Име На Модел:
0280155843 DC0141680
Зафатнина:
1400cc
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Година:
1998-2014
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
Свеж

Избор на клиенти