.

.

New
Нови Инјектор за Гориво (4) се ВКЛОПУВААТ FORToyota Land Cruiser FZJ100 4.7 L V8 23250-66010 23209-66010 1998-2005

Нови Инјектор за Гориво (4) се ВКЛОПУВААТ FORToyota Land Cruiser FZJ100 4.7 L V8 23250-66010 23209-66010 1998-2005

DEN 3744.00

Стока
Достапно.


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
Нови Инјектор за Гориво (4) се ВКЛОПУВААТ FORToyota Land Cruiser FZJ100 4.7 L V8 23250-66010 23209-66010 1998-2005

Детали

Година:
1998-2005
Зафатнина:
4700cc
Објектот Ширина:
3cm
Име На Модел:
23250-66010 23209-66010
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
Нема. на Цилиндри:
8 Цилиндри
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
Свеж

Избор на клиенти