.

.

New
НОВИ Инјектор за Гориво (4) ЗА ОДГОВАРА Советскиот руската На Lada Волга автомобили L4 VAZ6238 1990-2012

НОВИ Инјектор за Гориво (4) ЗА ОДГОВАРА Советскиот руската На Lada Волга автомобили L4 VAZ6238 1990-2012

DEN 3744.00

Стока
Достапно.


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ Инјектор за Гориво (4) ЗА ОДГОВАРА Советскиот руската На Lada Волга автомобили L4 VAZ6238 1990-2012

Детали

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Година:
1990-2012
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Објектот Ширина:
3cm
Име На Модел:
VAZ6238
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
Објектот Висина:
2cm
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
Свеж

Избор на клиенти