.

.

New
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITMazda 323 V P F S C 16V 1.3 L 73PS Б3 1.5 L L4 88PS Z5-ДЕ 195500-3020 1994-2002

НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITMazda 323 V P F S C 16V 1.3 L 73PS Б3 1.5 L L4 88PS Z5-ДЕ 195500-3020 1994-2002

DEN 3744.00

Стока
Достапно.


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ ИНЈЕКТОР за ГОРИВО (4) ЗА FITMazda 323 V P F S C 16 V 1.3 L 73 PS Б3 1.5 L 88 PS Z5-ДЕ 195500-3020 1994-2002

Детали

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Име На Модел:
88PS Z5-ДЕ 195500-3020
Година:
1994-2002
Објектот Ширина:
3cm
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
12cm
Зафатнина:
1500CC
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Тежина:
0.1kg
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
Свеж

Избор на клиенти