.

.

New
УНИВЕРЗАЛНА ТРКИ-ВРВЕН КВАЛИТЕТ Надворешни 044 Гориво Пумпа за ОЕМ: 0580 254 044 Poulor 300lph

УНИВЕРЗАЛНА ТРКИ-ВРВЕН КВАЛИТЕТ Надворешни 044 Гориво Пумпа за ОЕМ: 0580 254 044 Poulor 300lph

DEN 1056.00

Стока
Достапно.


Овие нови и високи перформанси пумпи понуда проток од околу 300lph да 12v и 45psi
максимална природна аспирација мотори и 650hp 750hp turbocharged / supercharged оние одделно.
на проток е еднаков на 044 пумпи. Тоа е широко се користат во многу различни типови на motorsports;
Светскиот Рели Автомобили, Туринг Автомобили. сликите се покаже точната ставка вклучувајќи колекции за продажба.
во меѓувреме, корисниците ќе имаат гаранција 2 години по приемот на стоката.
карактеристики
Munt во задните центарот на автомобил или камион.
може да биде инсталиран заедно со високи перформанси во резервоарот за гориво пумпа или еден
позитивниот терминал е M6, земјата терминал е М5
Технички податоци
Употреба на гориво : чист бензин
Оперативен Напон : 12 V
Мин напон : 8 V
Максимален Напон : 18 V
Работен Притисок : 75 PSI
PRV Activation0-130 PSI
осигурувачот го Оценувате : 200 L / H (53 GPH) под 75 PSI (5.0 Бар) и 12 V
проток : 300 L / H (80 GPH) на помалку од 43 PSI (3.0 бар) и 12 V
проток : 300 LPH (80 GPH) под 75 PSI (5.0 Bab) и 13.5 V
Се препорачува Моќ Капацитети : до 750 HP за природна аспирација мотори и 650 HP за Турбо / supercharged мотори
димензија
должина : 196mm
дијаметар : 60mm
текст : M18x1.5 Метрички навој
излез : M12x1.5 Метрички навој
примена
Универзал-Одговара на Сите бензин Возила

Детали

Име На Модел:
UIVERSAL
Зафатнина:
UIVERSAL
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Специјални Функции:
ОЕМ
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Година:
UIVERSAL
Објектот Должина:
0inch
Објектот Тежина:
0kg
Оперативен Напон:
12v
Актуелни:
3.5 A ~ 6A
Максимален работен притисок:
0.6 Mpa
излез:
M12X1.5
Влезот:
M18X1.5
Свеж

Избор на клиенти