.

.

New
Hotone Панорама Серија LIFTUP Чисти Зголемување на Возилото со Слободни Педалата Случај и Повеќе

Hotone Панорама Серија LIFTUP Чисти Зголемување на Возилото со Слободни Педалата Случај и Повеќе

DEN 2879.52

Стока
Достапно.

Со тоа е изречена LED, на LIFTUP ќе блесне светла на во живо на сцената. Со многу тон обликувањето на способност, LIFTUP може да се зголеми гласност вашиот сигнал без никакво нарушување.
На Hotone Панорама Серија LIFTUP беше создадена со една мисла во умот, "ЗАДРЖИ СИГНАЛ МНОГУ ЧИСТИ". Хит на ТОПЛО копче за да додадете некоја длабочина на вашиот тон на ѕвонење.
На Hotone Панорама Серија LIFTUP stompbox е толку мал и лесен дека тоа може да се буквално живеат во гитара случај или чантата, но сепак уште ја испорача премиум ефекти.
На minature големина LIFTUP го прави голем прилог на било кој постоечки pedalboard каде простор и тежината се на премија, додека вистинската заобиколат дизајн ви овозможува да се изгради на најсветлите, повеќето компактни pedalboard замисливи користење на повеќе Панорама Серија stompboxes. 9 VDC напојување задолжително.
Карактеристики :
Точно Заобиколат Footswitch ја Зголемува волумен, додека одржување на тековната гитара тон на Ѕвонење и Јачина параметар контроли за обликување зголеми Push-стил ТОПЛО копчето додава длабочина на ѕвонење Главниот светлина-up knob прилагодува на целокупната зголемат нивото на Цинк Легура Надворешниот Поклопец 9v напојување потребно (не се вклучени) ве Молиме имајте на ум : Вие не може да користите батеријата со овој педалата
.
Не дозволувајте нејзините мали димензии будала, на Hotone LIFTUP е изградена минатата со силна обвивка и метална лента за да го апсорбира најмногу емоционална stomps дека вашата страст unleashes.

Детали

Тип:
Ефекти
Бренд Име:
HOTONE
Број На Модел На:
SDB-1
Свеж

Избор на клиенти