.

.

New
9pcs/set Радиус Мерачи Нерѓосувачки Челик Fretboard Радиус Мерач Luthier Алатки за прилагодување за Бас Гитара Мост Седло

9pcs/set Радиус Мерачи Нерѓосувачки Челик Fretboard Радиус Мерач Luthier Алатки за прилагодување за Бас Гитара Мост Седло

DEN 471.00
DEN 856.80

Стока
Достапно.


9pcs/set Радиус Мерачи Нерѓосувачки Челик Fretboard Радиус Мерач Luthier Алатки за прилагодување за Бас Гитара Мост Седло
Карактеристики :
9pcs Радиус мерачи дојде во големини на 7.25" 9.5" 10" 12" 14" 15" 16" 17" 20".
За електрична гитара, електричен бас,акустична гитара fretboard.
Лесно да се измери радиус од или над или под жици, а се со Pin Puller.
Користење на појавување на врвот радиус од овој мерач за да се утврди соодветна приспособување на висина на дршката за мостот saddles.
Спецификации :
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Боја : Сребрена
Објектот големина на : 7 * 5.2 * 1.3 cm / 2.7 * 2 * 0.5 во
Објектот тежина : 61g / 2.1 оз
Пакет Листата :
1 * Поставени на Радиус 9 Мерачи

Детали

Бренд Име:
Татковина
Број На Модел На:
M735
Тип:
Радиус Мерачи
Име на производ:
9 Радиус Мерачи
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
боја:
Сребро.
Свеж

Избор на клиенти