.

.

New
Гитара FretWraps Стрингови го исклучите Hight Квалитет Стрингови Dampener Прилагодувања за Електрична Акустична Гитара и Бас 3 видови Бесплатен Превозот

Гитара FretWraps Стрингови го исклучите Hight Квалитет Стрингови Dampener Прилагодувања за Електрична Акустична Гитара и Бас

DEN 348.00
DEN 409.92

Стока
Достапно.


Не е важно колку години се направи ќе се игра на гитара или бас, што може да биде во играње време да се допре други низи, Тоа ќе предизвика серија на проблеми.
Еден од најважните проблемот е во тоа што може да произведе некои други discordant мелодија додека играте, особено на новодојденец се загрижени. Друг важен проблем е во тоа што кога музичари во самостојна, fingerstyle и бас шамар, кои изведувачи треба чисти мелодија да се изразат скриени емоции на играње.
На крајот проблемот може да се реши ефикасно со користење на овој ефективни Fretwraps да помогне да се врши намалување на несаканите вибрации и да ги елиминираат непотребните непријатност од бучава.

Детали

Бренд Име:
rockhouse
Број На Модел На:
FretWraps
Виолетова:
Бас, 7-жици на Гитара, Класична гитара
Сива:
Класична Гитара, Акустична гитара
Темно-сина:
6-стрингови електрична гитара, акустична гитара
Ефекти:
Намалување на непотребни тресат на стрингови, намалување на бучава
Намената:
Свирка, студио, Самостојна, Прст-стил, Бас Шамар..
музички стил:
Метал, Тешки Рок, панк џез блуз,итн.
Свеж

Избор на клиенти