.

.

New
Joyo JF-13 AC Тон Гитара Ефект на Возилото со Слободни Педалата Случај

Joyo JF-13 AC Тон Гитара Ефект на Возилото со Слободни Педалата Случај

DEN 1919.52

Стока
Достапно.


На Joyo AC Тон JF-13 педалата репродуцира звукот на Vox AC30 засилувачшто класичен Британски рок звук сите guitarists сонувам. Тоа е светкавиот висок крајот, како Врвот Зголеми модел, и работи за да се Вози околу 7 за суптилни форми на overdive со хармонично призвук. Добро за играчи кои вредност чист звук со малку топлина. Тоа исто така може да валкани до кога дискот е извит тешко до 9 или 10. Звучи навистина добро директни како видео покажува.
Vox Стил Британски Класа Amp Sim Ниво, Глас, се Вози контроли Гласовна контрола форми overdrive карактер Здрав alluminum легура случај Користи 9 V батерија или стандард Шеф стил адаптер Тежина : 0.46 kg
Поради превозот ограничување, ние не може да вклучуваат батериите.

Детали

Тип:
Ефекти
Бренд Име:
JOYO
Број На Модел На:
JF-13
Свеж

Избор на клиенти