.

.

New
6120U AMF дизел генерирање поставите контролер терминал кутија LCD контролер

6120U AMF дизел генерирање поставите контролер терминал кутија LCD контролер

DEN 5760.00

Стока
Достапно.

терминал кутија LCD контролер
6100 U серија моќ станица автоматизација контролер интегрирани дигитални, интелигентни, мрежни технологии, за еден генерирање поставите автоматизација и систем за следење, остварување на генератор автоматски старт / стоп, мерни податоци, аларм за заштита и "три remote" функција. Перформанси и карактеристики 6100 U серија има четири модели : 6110 U/6110 UC : за една машина автоматизација, преку далечинскиот управувач на енергија единица автоматски сигнал старт и стоп; 6120 U/6120 UC : во 6110 U/6110 UC врз основа на зголемување на градот со електрична енергија потрошувачка на мониторинг и локалните електрична енергија / електрична енергија автоматско префрлување контролна функција (AMF), особено, се однесува на град во една машина автоматски систем. Ве молиме Внимание : димензија големина е 197mm X152mm X47mm На монтажа дупка големина : 186mm X141mm
dianxiaobao_2
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4. Имајте на ум 1 : 6110 UC/6120 UC има RS485 интерфејс, 6110 U/6120 U не RS485 интерфејс. Забелешка 2 : по внесување на сите да 6110 UC/6120 UC како пример да се опише. Контролор усвојува голем екран течни кристали (LCD), Кинески, англиски, шпански и на руски јазик изборен интерфејс, едноставна операција, сигурна работа. На нови систем има предности на компактна структура, едноставна конекција и висока сигурност, и може да се широко се користат во автоматски систем на различни типови на генерирање единици. Главните карактеристики се како што следува : Liquid crystal display LCD 132x64, со осветлување, екран четири (Поедноставен Кинески, англиски, шпански и на руски јазик) јазик, допрете го копчето на работата. Во исто време, во меморијата во внатрешна флеш меморија, не се изгубени во системот е надвор од моќ, од сите параметри на контролорот може од контролорот пред панел прилагодување, или користење на КОМПЈУТЕР преку програмски интерфејс за да ја прилагодите (користење SG72 адаптер), употреба на КОМПЈУТЕР преку RS485 интерфејс за да се прилагоди; Голем број на температура, притисок, ниво на сензорот може да се користи директно, и може да се прилагодите на параметри; различни почнувајќи услови (брзински сензор, притисок на маслото, електрична енергија) можат да бидат избрани; Широк напојување опсег (8~35) VDC, можат да се прилагодат на различни појдовни батеријата напон средина; Сите параметри се дигитално да се прилагоди, и симулација на вредноста метод на конвенционалните potentiometer е напуштен, и сигурноста и стабилноста на целата машина е подобрена; гумени запечатување прстени помеѓу школка и дизајн на control panel, водоотпорни перформанси може да достигне IP55; контролорот е фиксна, со метален клип; Модуларната структура дизајн, пламен retardant ABS школка, приклучок и приклучок врска терминал, вградени инсталација, компактна структура, лесен за инсталација.

Детали

Бренд Име:
SHALUO
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
6120U
AMF:
Yes
fuction:
генератор контролер
DC:
12v 24v
Свеж

Избор на клиенти