.

.

New
Smartgen Genset ATS Контролер HAT260 Автоматски Пренос се Префрлите на Контрола Модул

Smartgen Genset ATS Контролер HAT260 Автоматски Пренос се Префрлите на Контрола Модул

DEN 4486.00
DEN 5040.00

Стока
Достапно.


HAT260 е Автоматски Пренос се Префрлите на Контрола Модул. Модулот карактеристики 8-Битни микропроцесори контрола. Модулот се користи за да се следи два 3-phase AC снабдување. Еднаш јас# AC снабдување неуспех е откриен (под напон,над напон,мис фаза) , На модулот за Автоматски трансфер прекинувач за II# AC снабдување, како и контрола генератор за да започнете.
КАРАКТЕРИСТИКИ
Микро-процесор базиран дизајн;
Метар два 3-фаза AC Напон;
Конфигурираат приоритет на снабдувањето во Можност да го Поставите јас# снабдување приоритет или II# снабдување приоритет или НИТУ една понуда приоритет;
Поставување АВТОМАТСКИ или РАЧНО преку PUSHBOTTON монтира на преден панел;
Две isolable N дизајниран;
6 Led диоди прикажете го статусот;
Оперативна тајмери можат да бидат променети од страна на клиентот;
Контрола на генератор за да Почнете;
СПЕЦИФИКАЦИЈА
AC набавка : 180 да 260 V (50/60 Hz) 1.5 VA
Под напон : 265+/-5 V, Под напон : 172+/-5 V.
3-фаза AC влез : 0 да 460 V 50 Hz(3 фаза)
DC набавка : 8 35 V(1.5 VA)
Реле излез :
Реле блиску I&II : 230 VAC 5 A
Реле на почеток genset : 3А 28 VDC
Одложување на тајмери :
Нормално одложување време : 1~60-тите
Абнормални одложување време : 1~60-тите
Започнете генератор време : 1~60-тите години(по патот ми е ненормално)
Стоп генератор време : 1~60-тите години(по патот ми е нормално)
Температурата на работа Опсег : -30 на +70 C

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HAT260
AC набавка:
180 да 260 V (50/60Hz) 1.5 VA
3-фаза AC влез:
DC снабдување:
Нормално доцнењето:
Температурата На Работа Опсег:
-30 на +70C
Свеж

Избор на клиенти