.

.

New
фабриката за директна продажба 50/60Hz DSE7220 контролер-за-ветрот-турбина dse генератор контролер

фабриката за директна продажба 50/60Hz DSE7220 контролер-за-ветрот-турбина dse генератор контролер

DEN 9244.32

Стока
Достапно.


Спецификација
Оперативен Напон
DC8.
Модулот е исто така дизајниран да се следи електричната мрежа (алатка) снабдување.
фабриката за директна продажба 50/60 Hz DSE7220 контролер-за-ветрот-турбина dse генератор контролер
Опис :
На DSE7220 е Авто Мрежа (Алатка) Неуспехот Контрола Модул погоден за широк спектар на еден, дизел или гас, генерал-наместете апликации. Средно
5 A Отценети
Услови За Работа
Температура : (-25~+70) Влажност : (20~90)%
Складирање Состојба
Температура : : (-40~+85)
Заштита Ниво
IP55 : Кога водоотпорен гума печат инсталирани меѓу контролорот и панел fascia.2 - 100 Vpp (Врв до врв)
Брзината На Сензорот Фреквенција
10000 Hz (max)
Започнете Со Реле Излез
16 Amp Контролер Моќ Излезниот Напон
Гориво Реле Излез
16 Amp Контролер Моќ Излезниот Напон
Програмабилни Реле Излез 1
7 Amp 250 VAC Напон Слободен Излез
Програмабилни Реле Излез 2
7 Amp 250 VAC Напон Слободен Излез
Програмабилни Реле Излез 3
16 Amp 250 VAC Напон Слободен Излез
Програмабилни Реле Излез 4
16 Amp 250 VAC Напон Слободен Излез
Случај Димензија
210mm x 152 mm x 48 mm
Панел Исечок
186mm x 141mm
В.
Изолациони Интензитет
Објект : input/output/копче за
Цитат стандард : IEC688-1992 година
Тест начин : AC1. Следење на голем број на мотор параметри, модул ќе се прикаже предупредувања, исклучување и моторот информации за статусот на грбот осветлена LCD екран и осветлени Led диоди.0 V,Континуирано Напојување.5k V/1min истекување на струјата : 3m A
Настава :
Зошто да изберете нас :
.

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DSE7220 генератор контролер
Големина:
240*180*40 mm
Алтернатор Фреквенција:
50/60Hz
Потрошувачка На Енергија:
Акции:
Yes
В. Т. Средно:
5A Отценети
Алтернатор Текст Опсег:
15V-360V AC (ph-N)
Оперативен Напон:
DC8.0V да DC35.0V,Континуирано Напојување
Пакување:
картон
Цел:
за генератор
Свеж

Избор на клиенти