.

.

New
CO2 Гас Аналитичар Детектор TGas-1031-CO2 високи перформанси Дигитални Јаглерод Диоксид Метар Тестер на on-line гас предавателот

CO2 Гас Аналитичар Детектор TGas-1031-CO2 високи перформанси Дигитални Јаглерод Диоксид Метар Тестер на on-line гас предавателот

DEN 26654.00
DEN 29616.00

Стока
Достапно.

Два вида на факултативен начин на напојување, вклучително и централизирана тип собирнички и независни област тип 2.5 ppm 1ppm TGas-1031-NH3 0-100ppm 20ppm-30ppm 30ppm-70ppm 25ppm 50ppm TGas-1031-НЕ 0-250ppm 20ppm-50ppm 50ppm-100ppm 25ppm 50ppm TGas-1031-NO2 0-100ppm 1ppm-2ppm 2ppm-5ppm 1ppm 2ppm TGas-1031-HCN 0-30ppm 5ppm-10ppm 10ppm-15ppm 5ppm 10ppm TGas-1031-PH3 0-1ppm 0.
Краток вовед TGas-1031 Серија Запалива, Токсични и Штетни Гас Предавателот може да континуирано мерење на концентрација на сајтот гас, а се конвертира концентрација сигнал во 4-20m A излез. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Висока и ниска концентрација на алармот, вршење реално време следење на гас 3. S Спектар лебдат : плус-минус 5%F. Функција на автоматско признавање на сензор проблеми, функцијата на висока концентрација на гас погоре-нормата за светло 6. Автоматска промена на стареење крива на сензорот, одржување на постојана аларм чувствителност 5. Главни карактеристики 1. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Контакт оценка на алармот реле : Ohmic оптоварување : 5 [email protected] Vdc или 120 Vac или 240 Vac Индуктивен товар : 50 VA Комуникација Комуникација опис : две-жица систем паралелно RS485 протокол, 32 поени во повеќето Врска : Извртени пар со штит Растојание : максимум 1000m Влезен напон 24 VDCplus-минус 25%; моќност : 2 W/начин на Сертификатот Експлозија-доказ одделение : Exd IICT5 Заштита класа : IP66 Користење на кабел ≥2.

Детали

DIY Материјали:
Електрични
Со LCD Екран Или Не:
Yes
Гас Тип:
CO2
Број На Модел На:
TGas-1031-CO2
Мерен Опсег:
0-500ppm
Горниот Аларм Поставување На Граница:
100ppm~500ppm
Долниот Аларм Поставување На Граница:
25ppm~100ppm
Долниот Аларм Точка:
35ppm
Горниот Аларм Точка:
200ppm
Мерење прецизност:
плус-минус 5%F. S
Метод на примерок :
Дифузија
Повторливост:
2%
Време На Одговор:
Земја на потекло:
CN
Свеж

Избор на клиенти