.

.

New
YONGNUO YN-160 III YN160 III Про LED Светло во Видео со Прилагодлива Температура на Бојата 3200K-5500K за Canon Nikon видео камера

YONGNUO YN-160 III YN160 III Про LED Светло во Видео со Прилагодлива Температура на Бојата 3200K-5500K за Canon Nikon видео камера

DEN 2400.00

Стока
Достапно.

YN160 во е формирана од страна 96 LED светилка монистра со 3200 K боја температура и друг 96 LED светилка монистра со 5500 K боја температура,кои се високо-квалитетна светилка монистра на екстра-големи прозрачна чипови, со повисок светлост во иста потрошувачка на енергија. На YN160 III зголеми со ПОСТАВУВАЊЕ копчето и релевантни функција,која може да го спаси светлост и боја температура како што треба, погодно за вашиот гнездо употреба. Усвојува Yongnuo заштитен LED возење технологија,дефинитивно не се појави на брановидни,strobo8copic и други негативни појави кога фотографирате.
Спецификација
Компатибилен батеријата модели : NP-F330, NP-F530 F550 F570, NP-F730 F750 F770, NP-F930 F950 F960 F970, 6 AA Алкални батерии АА или Ni-МЗ батерии
Светлината т Извор : 140 Висока осветленост LED светла
Моќност : 9 W
Режим : Флеш или Секогаш На
Флеш Синхронизација на брзина : 1/250s
Лумен : 1000lm
Боја Температура Опсег : 3200-6000 K
Фиксна Температура на Бојата : L1(3200 K), L2(6000 K), L(4500 K)
Боја Рендерирање Индекс : 85%
Светлост агол : 55 степен
LED Светилка Просечен животен Век : 20000hours
Тежина : 258g
Големина : 123*95*23mm(Батеријата делница кутија не се вклучени)
Пакет Содржина
-YN160 III LED Светло во Видео x1
-Се справи со Притисокот x1
-Боја на Филтерот за x2 (Портокал & White)
-Светло База Стојат x1
-Микро Лико Главата со Метална Топла чевли x1
-Прирачник за корисникот x1
Answer : ___________________________ Note : Пратката не со батерија
Производот Picture SHOW
.

Детали

Пакет:
Yes
Бренд Име:
YONGNUO
Температура На Боја:
Bi-боја 3200K-5600K
Свеж

Избор на клиенти