.

.

New
Ulanzi Свитлива Флеш Softbox Diffuser за YONGNUO YN600L II YN900 YN300 Воздух YN300 III Led Светло во Видео Panel

Ulanzi Свитлива Флеш Softbox Diffuser за YONGNUO YN600L II YN900 YN300 Воздух YN300 III Led Светло во Видео Panel

DEN 816.00
DEN 1632.00

Стока
Достапно.


Флеш Softbox е компактен расклопна softbox за YONGNUO YN600 L YN900/YN300 Серија Led Панели.Со Softbox да созд мека и природна светлина, како огромен професионална softbox.Со Magnetick Брави` дизајн ,можете да инсталирате или да го носат тоа многу лесно.4 Прилози Ремени направи тоа спроведен со YN600/YN900/YN300 Серија Светлосни Панели.Тоа е Најдобар избор се купи со YONGNUO LED Светла средби.
1.Посебно Дизајниран за YONGNUO YN600 L YN900 Серија Светлина (SB300 за YN300 Серија) или приближно Иста Големина на YONGNUO YN600 Светлосни Панели
2.Тоа е компактен расклопна softbox дека може да дифузна светлина за помек и природен изглед
3.Едноставно да се Свитка и Носат : Отворете ја softbox и да го прикачите тоа, преку прилогот ремени да омекне светлина
4.Лесен и Издржливи : Магнетни Брави ќе ви овозможи со можност да се соберете softbox надолу до многу компактна големина
5.Висок Квалитет на Материјалите : Softbox е изградена со истиот на Професионално Студио Softbox Meterial
6.Сметководствена Торбичка се Вклучени : Брзо и лесно да се спакуваат за секоја фотографија или видео пука, се најдобар избор на осветлување од она што вие веќе го автомобил
Пакет Листата :
1x SB600/SB300 Softboox
4x Прилог Ремени
1x Торба за Носење

Детали

боја:
за YN600 YN900, за YN300 Серија
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
флеш softbox diffuser
Бренд Име:
ulanzi
Свеж

Избор на клиенти