.

.

New
Mekon Подводни Случаи & Живеалишта - G7XII DF Meikon 40M/130F водоотпорен камера случај за Canon G7XII dslr фото Камера Кеси

Mekon Подводни Случаи & Живеалишта - G7XII DF Meikon 40M/130F водоотпорен камера случај за Canon G7XII dslr фото Камера Кеси

DEN 11760.00

Стока
Достапно.

Треба да се стави во вода за неколку часа.
Со цел да се избегне гребење опрема од песок и нечистотија, pls изберете мека ткаенина или тенка ткиво хартија за да нежно сува вода.
Користете мека и чиста ткаенина за чистење на опремата во
Пакет Вклучувајќи : Пакетот вклучува 1x Водоотпорен Случај за Canon G7 X carema 1x Вратот Лента 1x Зглоб Јаже 1x О-прстен Заптивка 1x Use Manual.
Vestigital seawater ќе доведе до корозија метални делови опрема, тоа ќе влијае на копчето, две шарки и безбедност за заклучување на уредот. Тогаш стави ја вашата камера во водоотпорен случај.
Треба подолго чистење време, ако некогаш се користи водоотпорен случај.
Бидете сигурни дека таму нема вода во внатрешноста. Исто така, проверете дали има песок и прашина во внатрешноста на случај.
Внимание : ве Молиме прочитајте го упатството внимателно пред да нуркање со камерата, и, исто така, ве молиме тест случај без камера прво пред да се стави на камерата во случај и се нурне. Повисока од 40 ° C водата не може да ја користите, затоа што тоа ќе ја оштети водоотпорен школка.
Претпазливост Мерка
Се користат голем број на свежа вода (вода или вода за пиење) да темелно се чисти надвор од водоотпорен школка.
Оваа подводна камера случај не е само за нуркачи, со овој водоотпорен домување , веќе не мора да се грижите за вашата камера ако врне, снежните или прашина.
Карактеристики :
Добро стегање, висока механичка сила, за да се заштити вашата камера
Dustproof, анти-боење отпечаток, лесно чистење
Проѕирна тврда пластика, материјал и водоотпорен, јасен приказ на камерата информации и контролна функција
"О" прстен запечатени со пролет-натоварени
1/4"tripod завртка на дното
Материјал : Поликарбонат, Abs пластика,јасно плоча стакло,од Нерѓосувачки челик,EPDM гума
Со овој специјален дизајн случај,секој клуч на внатрешноста може да се притисне за да се контролира слободно, како сакате
Температура : -10~40°C
Отпорен на вода до : 40 метри (130 fts водоотпорен)
Водоотпорен домување компатибилен Одговара за Canon G7 X WP-DC54 Камера
Pls користете го копчето што е достапна на случај и да работат на тоа, според Упатството.

Детали

Бренд Име:
FotoPal
Број На Модел На:
Подводни Случаи & Живеалишта - G7XII
Пакет:
Yes
Свеж

Избор на клиенти