.

.

New
Женски 1/4 да Машки 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod & Monopod Камера Додатоци

Женски 1/4 да Машки 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod & Monopod Камера Додатоци

DEN 124.00
DEN 143.04

Стока
Достапно.


Женски 1/4" да Машки 3/8" Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod & Monopod Камера Додатоци
Ова се Конвертира Завртка Адаптер со машки 1/4"нишка за female3/8" нишка ти овозможува да конвертирате било стандард 3/8" тема за вметнување на еден стандард 1/4" навој. Тоа може да се монтира двете камери и професионални tripod глави.
На овој начин можете, на пример, планината со професионален стил главата со 3/8" навој дупка на tripod дека има 1/4" навој.
Материјал : Метал
Боја : Сребрена
Женски навој (надвор) : 3/8"-16
Машки конец (внатре) : 1/4"-20
Адаптер Големина : 11.8 mm (дијаметар) x 9.4 mm (висина)
1 x 1/4" да 3/8" Конвертирај Завртка Адаптер

Детали

Пакет:
Yes
Бренд Име:
lejous
Број На Модел На:
PA0107080
Свеж

Избор на клиенти