.

.

New
Оригиналниот Џин Xing 28 Златна ѕвезда 28 Венера 28 пенкало старата мода класичен антички ротари пенкало 1990-тите

Оригиналниот Џин Xing 28 Златна ѕвезда 28 Венера 28 пенкало старата мода класичен антички ротари пенкало 1990-тите

DEN 887.00
DEN 1055.52

Стока
Достапно.


Стока код [44388636819]
Бренд : Џин Xing(златна ѕвезда)
Модел : 28
Должина : 13.8 cm
Тежина : 14g
Пекинг Џин Xing 28 пенкало е Џин Xing компанија е класичен производи, може да се каже да бидат широко позната во времето на стариот класичен пенкало, е убава меморијата на современите луѓе, како што е модерна избор.
Класичен пластични школка, завртка капа, ракопис 0.6-0.7 мм, пишување мазна и удобно, особено погоден за потпис, пишување и дневна пракса calligraphy и така натаму.
Производство во 90-тите, мазен изглед не како целина нова, т тој површината може да има некои траги години, ве молиме да обрнете внимание на оваа точка.
[tyt] S6kbxczs1r ZKg2 Zcl1 Dg P883c Qtx Ob10ucmiuhijzr9vp G/u N13731cot Jk+t Atw/4 WSsg Zi Ut320mbu DHGk ELEOg Z+adb O0g== [/tyt]

Детали

Тип:
фонтаната пен
Пишување Точка:
0.7 mm
Пакување:
Лабава
Nib Тип:
Стандарден Тип
Nib Материјал:
Iraurita
Број На Модел На:
Џин Xing 28 / Golden star 28
Посебна Апликација:
пишување
Фонтаната Пенкало е Совет Материјал:
Злато
Материјал:
Пластични
Мастило режим:
Притиснете мастило конвертор
Земја/регион:
Кина
пенкало материјал:
Смола
Nib компонента:
Иридиум точка пен
Nib боја:
Златен / двојна боја / сребрен
Производство На Денот:
1990-тите
Пенкало Тип:
Стандарден Тип
Свеж

Избор на клиенти