.

.

New
300W соларни MPPT CC-CV полнење LT8705 зголеми тип на DC-DC

300W соларни MPPT CC-CV полнење LT8705 зголеми тип на DC-DC

DEN 4271.52

Стока
Достапно.

Како што се максимална моќност точка на соларна батерија напонско е 34 v, да се прилагоди на влезниот напон е 34 v, спротивно од стрелките на часовникот за да се прилагоди на влезен напон potentiometer, се додека не излезен модул.
MPPT функција : функција модул влезен напон ограничување, имено по поставување напон на максимална моќност точка на сончевата енергија, додека напонот е пониско од оваа вредност, модулот може да се намали излезна струја, намалување на излезна моќ, гаранција на стабилноста на влезниот напон вредност.
Овој модул обично има MPPT функција во споредба со енергија, искористување на сончева енергија, контролорот е многу поголема, барем во најголемиот услови на осветлување.
1, модул големина на : 115*76*28
2, на LT8705 синхрони rectifier автоматско укинување контрола на притисокот шема
3, не се изолирани BUCK-ЗГОЛЕМЕТЕ
4, приказот на тековниот режим на контрола (current mode и напон на модул разлика види подолу, првото е подобро од вториот)
5, влезниот напон 2. Во овој момент на модул на влезниот напон е 34 v. Систем не е вграден во тековната ограничување за заштита на функцијата, дел може да биде голем плус, и не учествуваат во системот за повратни информации.
LT8705 автоматски лифт притисок, сончева енергија, максимална моќност следење (), полнење на батеријата контролер, може да обезбеди ефикасна и стабилна напојување за сите видови на уреди (како што се лаптопите).

Детали

Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE
Видови на електронски и електрични произвед:
Силикон серија
Свеж

Избор на клиенти