.

.

New
Bluetooth Предавател Безжична Bluetooth Аудио Предавателот Адаптер РКА/3.5 mm, ТВ, приклучок за Слушалки,КОМПЈУТЕР, Лаптоп ,Таблет, MP3/MP4

Bluetooth Предавател Безжична Bluetooth Аудио Предавателот Адаптер РКА/3.5 mm, ТВ, приклучок за Слушалки,КОМПЈУТЕР, Лаптоп ,Таблет,

DEN 422.00
DEN 527.52

Стока
Достапно.

Тоа не мора да се изгради во батеријата.
Пакет содржина :
1*Bluetooth предавател
1*3. Тоа само може да се надополни со вашите bluetooth слушалки,ТВ,компјутер,MP3/MP4,CD-плеери,Поттикне или звучник (smart телефон или i Pad не е говорник).0 Предавателот Адаптер за во ЖИВО, приклучок за Слушалки,КОМПЈУТЕР, Лаптоп ,Таблет, MP3/MP4
Productt introduciton
Поврзете Bluetooth предавател на вашиот ТВ и само да уживаат во емисии во доцна во ноќта без нарушување вашите најблиски додека тие спијат.5 mm аудио porrt.
5, Почекајте една минута по завршувањето на спарувањето, пуштате музика или видео запис на компјутер.Ако не,немојте да се купи
Bluetooth предавател е напојува преку USB и не бара посебен софтвер или возачи.
3, Свртете на вашите Bluetooth слушалки или звучници и внесете спарувањето режим (можеби ќе треба да го исклучите вашиот телефон Bluetooth функција). Звукот ќе биде пренесена до вашите Bluetooth слушалки или звучници (ако спарувањето е неуспешен, може да се обидете неколку пати)
Важни забелешки :
1, Bluetooth музички предавателот има никаква врска со мобилен телефон на работа.
4, Притиснете го копчето за спарување копчето за за околу три секунди, светлото трепка брзо и опрема ќе се реализира автоматска спарување.5 MM аудио излез пристаниште ). Уредот треба да поврзете го аудио излезниот порт наместо на аудио влез порта.Пренос на далечина >32ft
Употреба :
1, Приклучок за овој производ во вашиот КОМПЈУТЕР или лаптоп е USB порт.

Детали

Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Напон:
5V
Бренд Име:
KONRISA
Специјални Функции:
Bluetooth 3.0 Предавателот
Објектот Тежина:
75g
Материјал Тип:
Пластични
Од Моќ:
Убаво
Име На Модел:
TX8
Објектот Големина:
Мини
Свеж

Избор на клиенти