.

.

New
Возилото прецизност на позиционирање позиционирање GPS воведување на кора под метар позиционирање Beidou модул

Возилото прецизност на позиционирање позиционирање GPS воведување на кора под метар позиционирање Beidou модул

DEN 143999.52

Стока
Достапно.

6 плочка
3.5 M
Надморска Височина 0. 4, вграден 3 G модул исто така, може да се вратат на тековната висока прецизност-информации за локација на корисникот сервер, се Реализира мониторинг и распоред на тековната опрема. (20+1 х 10 -6 * D mm)
DGPS точноста
Ниво : . 2, можеме да се поврзете на воведување на кора мрежа преку оператор мрежа преку вграден 3 G модул.
позиционирање на производот
RTD/RTK На примачот ( BD910)
RTK На примачот ( OEM615 )
RTK На примачот ( P307 )
Следење на сигнал
БДС : B1
GPS : L1 C/A
ГЛОНАСС : L1 C/A
Galileo : Е1
QZSS : L1 C/A, L1 SAIF
SBAS : L1 C/A
БДС : B1
GPS : L1, L2, L2 C
ГЛОНАСС : L1, L2, L2 C
Galileo : Е1
SBAS : L1 C/A
БДС : Б1, Б2, Б3
GPS : L1, L2 ,
ГЛОНАСС : G1, G2
RTK точноста
Ниво : .Додадете вкупната цена на 10% за посебна фактура за 17% ДДВ YC-L37 A Beidou /GNSS висока прецизност на позиционирање приемник е Samsung седум фреквенција Е висока прецизност на позиционирање приемник, својата вграден 3 G модул може да биде поврзан со воведување на кора мрежа за RTK Во исто време, моменталната позиција информации е да се врати на корисникот е на сопствен сервер за да се реализира мониторинг на уредот И примена на распоред и така натаму. Примачот ги има вградено во Samsung седум фреквенција висока прецизност на позиционирање одбор и мулти систем заедничко решение може да се користи. (8+1 х 10 -6 * D mm)
Надморска височина . (15+1 х 10 -6 * D mm)
Забелешка : една фреквенција RTK На основни растојание е помало од 5 километри
Ниво : .

Детали

Боја Име:
Сина
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE
Свеж

Избор на клиенти