.

.

New
GPS одбор GPS насока на изнаоѓање GPS ориентација двојна антена насока на изнаоѓање одбор H200

GPS одбор GPS насока на изнаоѓање GPS ориентација двојна антена насока на изнаоѓање одбор H200

DEN 62399.52

Стока
Достапно.


Вектор H200
Младата Вектор H200 GNSS Хемисфера GNSS модул е моментално достапни на пазарот за следната генерација на една фреквенција, високи перформанси, GNSS ориентација и став за мерење одбор.
Вектор H200 може да обезбеди 0.02 степени на ориентација прецизност во 5 метри долг антена растојание, и исто така може да обезбеди RTK, L-BAND, или SBAS функции според вашите барања за позиционирање.
Клучните предности на Полумесечина Вектор H200 модул :
Одличен краток основни прецизност ориентација
L1 GPS/ГЛОНАСС RTK функција
Прифатливи L-band (потребни LX-2 модул)
Брзо RTK конвергенција и оставите време
Одлична превозникот мазнење перформанси
• RTK достапни повлажна точност за 10 cm RMS
Силна multipath ефект и мешање сузбивање техника

Детали

Боја Име:
Црвена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE
Свеж

Избор на клиенти