.

.

New
30CM Преносни Quick Setup Speedlite Octagona Diffuser Softbox за 580EX 430EX SB600 SB900 Флеш Speedlite бесплатен превозот

30CM Преносни Quick Setup Speedlite Octagona Diffuser Softbox за 580EX 430EX SB600 SB900 Флеш Speedlite бесплатен превозот

DEN 426.72

Стока
Достапно.

Флеш diffusers се користи во фотографија да се дифузни и омекне светлина од
флеш единица, за производство на природни и привлечен слики. Флеш единици
производство на суров светло, дури и кога се користи со малку пластика
вграден-во diffusers / рефлектор на флеш, кои создаваат вештачки и
страшни фотографии со остри сенки. Овој производ помага да се дистрибуираат
светлината рамномерно во фотографијата, отстранување на груби сенки.
Пакет Содржина
Еден (1) Флеш diffuser
Еден (1) Торбичката
Спецификации
Рандомизирана рефлективна внатрешна површина отстранува "жаришта" како светлина ги расфрла низ внатрешноста на шатор
Производство на професионални осветлување кои ќе ви го фати најдобри детали на предмети
Виткање дизајн го прави помал, и доаѓањето на торбичката за удобен носат
Лесно се инсталира и да се отстрани
Прилагодливи рака најсилните удари на пазарот
Материјал : Полиестер и Најлон Платно
Површински дијаметар : 30cm

Детали

Модел:
30cm
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
хари добро
Свеж

Избор на клиенти