.

.

New
AUCD 9 Голема Модели RG Ласерски Проектор Фаза Опрема Светилки 3W Сини LED Мешање Ефект DJ Дома Партија Покаже Фаза Осветлување L09RG

AUCD 9 Голема Модели RG Ласерски Проектор Фаза Опрема Светилки 3W Сини LED Мешање Ефект DJ Дома Партија Покаже Фаза Осветлување

DEN 2006.00
DEN 2111.52

Стока
Достапно.

(Одговара за глобална моќ)
Излез : DC12 V 1А
Големина : 106x104x55mm.
Систем за ладење : Интелигентна контрола на температурата вентилатор (Критична точка 20 ° C )
Пука од далечина : До 100 (Само да играат во доволно темни средина, други светлината ќе влијае на неговото дејство).
Цел :
Dj-и, Бендови, Барови, Пабови, Клубови, Ролери rinks, КТВ, Семејство, забава, Роденден, прослава, Свадба, Фестивал, Центар, Продавница, маркет и други назначеното место.
Тежина : 0. Ве молиме да се во согласност со упатство за време на користење. Тоа е нормално за малку бучава кога објектот се работи како што тоа беше направено со повлекува мотор.
Работна околина : Внатрешна 10-40° C. Ве молиме да одат низ сите опис пред да купите.60 Kg
Пакет :
Ласерско осветлување x 1;
IR контролер ×1 (Не се вклучуваат батеријата CR2025 3 V);
Моќ кабел ×1 ;
Се справи × 1 (Може да се опкружувачки на телото);
Само-прислушување завртки × 2;
Упатството за корисникот Упатство (англиски) ×1
Важна Забелешка :
1. Да се чува далеку од childen и БЕЗ директен контакт со очите на ласерски светла. Објектот ќе биде скратена тоа е животот, ако тоа е одржување се кандидира за долго време, како што се 8 часа(исклучете за 15 минути кога се работи за неколку часа). Резолуција на видео може да се појави да биде dusky.
Надворешна Боја : Црна
Ласерски извор (Ласерски диоди) : Црвено[email protected] / [email protected]
Загрее време : 2-8 Минути.

Детали

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Повод:
Домашна Забава
Бренд Име:
AUCD
Стил:
Мини
Број На Модел На:
AZ09RG
моќност:
Други
Напон:
100-240V
боја:
Црвено@150mW/Зелена@50mW
Употреба:
Професионален/Home
LED:
Сина@3W
Ласерски Класификација:
3B
Свеж

Избор на клиенти