.

.

New
ИСТОК СВЕТОТ Суровини Неполиран Килибар Хривнија/Ѓердан Природен Балтички Килибар Монистра Бебе Накит за Момче Девојки Младата Teething Подароци

ИСТОК СВЕТОТ Суровини Неполиран Килибар Хривнија/Ѓердан Природен Балтички Килибар Монистра Бебе Накит за Момче Девојки Младата

DEN 350.00
DEN 368.64

Стока
Достапно.

Ние сме Моделот на Природен Килибар .
Бебето килибар ѓердан должина е 30cm да 38cm, тежината е околу 3,5 грам до 5.5 грам.
На килибар хривнија должина е околу 12cm да 20cm, 12cm и 14cm се за бебето, 18cm и 20cm се за возрасни.
Нашите килибар монистра се сите од Балтичките. и носење на ПРИРОДЕН килибар ѓердан има многу добри ефекти се како што е подолу :
Природен аналгетик, килибар ќе ви помогне да ги смири бебето, без прибегнување кон лекови. Килибар е фосилизирано смола, не некој камен. Затоа е пријатна на допир,како и многу удобен и лесен за носење. Облечен Балтички килибар ѓердани на кожата може да имаат благотворно и смирувачки ефект на teething бебиња и мали деца. Кога килибар се носи на кожата, кожата е топлина се ослободува miniscule количини на лекување масла од килибар кои потоа се апсорбира преку кожата во крвотокот. Килибар е анти-воспалителни и терапевтски својства се исто така признати од страна allopathic медицина. Во Австрија, Швајцарија и Германија, ќе се најде килибар teething ѓердани се продаваат во локалните аптеки.
БЕЗБЕДНОСТ
Килибар teething ѓердани се направени за носење, не се за џвакање.
Отстрани Килибар teething ѓердан кога вашето бебе е без надзор, како што се во текот на ноќта.

Детали

Должина:
30cm baby necklace, 33cm baby necklace, 35cm baby necklace, 38cm baby necklace, 12cm baby bracelet, 14cm baby bracelet, 18cm adult bracelet, 20cm adult bracelet
Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Парична казна
Страна Камен:
Други Natrual материјал
Pendant Големина:
4mm--5mm
Повод:
Ангажирање
Сертификат Број:
килибар за бебе
Certificate Type:
GIC
Стил:
Тренди
Бренд Име:
ИСТОК СВЕТОТ
Ѓердан Тип:
Chokers Ѓердани
Главниот Камен:
Килибар
Обликотшема:
Геометриски
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Метали Тип:
Никој
Број На Модел На:
EA04301
Пол:
Унисекс
Други бои/должина:
Контактирајте со нас
монистра форма:
Нередовните
Полиран или Суровини:
Суровини
Оригиналниот Килибар:
балтички
Килибар Монистра Големина:
4mm--5mm
Пакет Се Вклучени:
сертификат за автентичноста со јута вреќа
хривнија должина:
12cm--14cm за бебето, 18cm--20cm за возрасни
должина на ѓердан:
30cm да 38cm за бебе ѓердан
трговија на големо цена:
Контактирајте со нас
боја:
злато. Цреша. Виножито. Мулти. Коњак
Свеж

Избор на клиенти