.

.

New
7680SE безжична притисок предавател / интелигентни безжична притисок предавател / Инженеринг безжични притисок предавателот

7680SE безжична притисок предавател / интелигентни безжична притисок предавател / Инженеринг безжични притисок предавателот

DEN 26640.00

Стока
Достапно.

2) безжичен пренос на Сите претходни општи температура предавателот е 4 ~ 20m A повратен сигнал, некои локални екранот, преку жица за да се испрати сигнал до дежурната просторија колекција или на должност персоналот на сцена да се соберат податоци, бидејќи индустриска средина е лошо напојување на системот е стабилен и одржување на опрема предизвикани од жица штета и тешки за управување и други причини, не предизвика податоци сигурен, не е точно. Две главни технички показатели 1) опсег : 0 ~ 60 (MPa); 2) напојување : еден 3. 1, системот дизајн концепт 1) Преку голем број на експерименти и тестирање, инструментот има предности на прецизни мерења на податоци, силни анти-мешање способност, лесно ракување и така натаму. 3), енергија конзервација и заштита на животната средина На традиционалните притисок предавателот, треба да имате на AC или DC напојување; и инструмент донесува најновите ниска моќност технологија, висока моќност литиум батерија, 3. 2, систем принципот На инструментот е инсталирана во цевковод, кога на гасоводот во медиум дела на чувствителните елемент, компресија на внатрешните плочки за откривање на електрични сигнали пропорционална на притисокот во процесот, преку линеарна засилување коло прецизно проширување и компензирање на сигналот по внесување на микропроцесори податоци за мерење обработка и прикажување, и безжичен пренос на податоци на терминалната опрема на далечина.

Детали

Test1:
4
Број На Модел На:
7680SE
Test4:
4
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти