.

.

New
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Avr mcu jtag вештачки уред usb jtag вештачки уред професионални монтирани мембрана panel

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Avr mcu jtag вештачки уред usb jtag вештачки уред професионални монтирани мембрана panel

DEN 1008.00

Стока
Достапно.

13 и подоцнежните верзии на firmware надградба ;
. На JTAG интерфејс е 4 согласност со IEEE 1149. На AVR уред Atmel се прошири на дебагирање поддршка заврши и програмирање на-чип функции .
Симулатор е главата поврзан со USB порта , на другиот крај е приклучен на стандардна десет pin JTAG интерфејс , компатибилност е подобро отколку општата изведба на слични производи , PC софтверот е компатибилен со AVRstudio , 4.75 обновување осигурач ( за да се спречи краток спој изгорен компјутер матична плоча ) ;
3 широк оперативен напон , поддршка 3. AVR JTAG емулатор се користи за симулација на работата на чип , но исто така и преку JTAG интерфејс чип програмирање ( програмата напишете чип ) .
1 најновата дизајн , баферот чип ( за да се спречи црвени фирмверот неправилно функционирање ) ;
2 со 0.
AVR JTAG е компатибилен со Atmel 's AVR Студио+iccavr на дебагирање алатка JTAG интерфејс чип врз основа на комплетна , со JTAG 8 bit RISC настава поддршка на сите AVR порта на микропроцесори .3 V ;
4 овој емулатор фирмверот може да биде неограничен , нагоре и надолу се компатибилни со AVR СТУДИО софтвер , поддршка за најновите 4.
Поддршка чип
ATmega128 , ATmega128 L , ATmega16 , ATmega162 , ATmega162 V , ATmega165 , ATmega165 V , ATmega169 , ATmega169 V , ATmega16 L , ATmega32 , ATmega323 , ATmega323 L , ATmega32 L , ATmega64 , ATmega64 L ( AVR поддршка за сите JTAG MCU ) .1 стандард тест влезна порта ( TAP ) контролер .
AVR JTAG симулатор користи за чип хардвер симулација , како што се програмата чекор извршување , утврдени точки на прекин , преку хардвер симулација може да се разбере детали операција чип програма .

Детали

Број На Модел На:
.
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Test4:
2
Test1:
2
Свеж

Избор на клиенти