.

.

New
Течност за Тестер 5 LED Автомобил Возило Автомобилската Тестирање Алатка на Батерија на Тестот Индикатор Пенкало Автомобил Возило Дијагностички Алатки Детектор

Течност за Тестер 5 LED Автомобил Возило Автомобилската Тестирање Алатка на Батерија на Тестот Индикатор Пенкало Автомобил Возило

DEN 295.00
DEN 335.04

Стока
Достапно.

Тоа јасно покажува степенот на влага се состои од светлината-емитирачки диоди, висока содржината на влага ќе доведе до намалување на вриење точка, влијаат на сопирање перформанси.LED трепка црвено : замена на батеријата 5.Развиена за професионална употреба во astomotive поправка продавници и во сервисирањето.LED зелена : течност линии / мобилен ред Тестер Карактеристики : Пет LED индикатори покажуваат резултатите од тестот повеќе точни. Зелена / жолта / жолта : кочница масло со содржина на вода од околу 2%, течност за да продолжите да ја користите. Црвеното покажува на течност треба веднаш замена, зелена претставува добра состојба, жолта, укажува на државата е прифатливо, но наскоро ќе се замени.
Многу ви благодариме за изборот на овој течност тестер. црвениот LED светла = содржина на вода во течност H2 O> 3%, не може да продолжи да се користи течност треба да биде заменет Црвени LED : промена на течност 4.
Тестер може да се користи како дигитална течност тестер погоден за утврдување на течност за квалитет. Да се провери квалитетот на течност за квалитет 2.
Подготвени за Течност за Тест
Unscrew на течност за резервоарот,и застанете на капа на течност тестер.Миење на тест сонда со табот вода по употреба.5 V батерија ( Не се вклучени ) Тестер Инструкции : течност за откривање на пенкало е врз основа на промените во спроводливост да се утврди влага промена на течност.

Детали

моќност:
течност за тестер
Објектот Висина:
0inch
Бренд Име:
К KWOKKER
Напон:
1.5V
Име На Модел:
Течност За Течни Тестер
Објектот Ширина:
0inch
Автомобил Производител:
Хардвер Верзија:
Најновите Течност Тестер
Верзија На Софтвер:
течност за тестер
Електронски:
No
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
0inch
Тип На Објект:
Електрични Тестери & Тест Води
Материјал Тип:
течност за тестер
Објектот Тежина:
0g
Свеж

Избор на клиенти