.

.

New
5meters/многу Слободни shipping0.1x800 акции Litz сегменти од полиестер плик се продаваат метри бакарна жица

5meters/многу Слободни shipping0.1x800 акции Litz сегменти од полиестер плик се продаваат метри бакарна жица

DEN 1139.00
DEN 1199.04

Стока
Достапно.


Нов мулти влакно полиестер плик. Обложена жица, облечени во црвена и бела боја.
0.1 X800 акции. Бакар-core крст-дик onal област : 6.2832 плоштадот mm.
Овој производ е направен од полиуретан емајлирани челичното јадро жица полиестер плик има добри перформанси, директна заварување, лемење температура 375 - 5 сте. C. Температурата на отпор : 155. Притисок : 4000 V.
Се применува за производство на сите видови на електронски инструменти, инструменти во оригиналниот inductance и други прилики. Добри перформанси на висока фреквенција електричен.
Карактеристики : мулти влакно жица завиткан во предодредено геометриски posi заедно, во форма на голем број на периферните површината, да се намали кожата ефект, така што на висока фреквенција отпор намали и да се подобри П вредност. Дизајнот на висок напон, висока фреквенција серпентина е лесно да се постигне.

Детали

Број На Модел На:
0.1x800
Свеж

Избор на клиенти