.

.

New
20 метри/многу 0.1X500 акции Litz сегменти од полиестер памук опфатени жица

20 метри/многу 0.1X500 акции Litz сегменти од полиестер памук опфатени жица

DEN 1549.00
DEN 1631.04

Стока
Достапно.


Нов мулти влакно полиестер свила опфатени жица.
0.1mm X500 акции. Вкупниот надворешен дијаметар од околу 3 mm. (Забелешка : податоците за микрометар рачни мерења на локации, може да има некои грешки, за повикување само!)
Бакар-core крст-дик onal област : 3.927 плоштадот mm.
Овој производ е направен од полиуретан емајлирани челичното јадро жица полиестер плик има добри перформанси, директна заварување, лемење температура 375 - 5 сте. C. Температурата на отпор : 155.
Се применува за производство на сите видови на електронски инструменти, инструменти во оригиналниот inductance и други прилики. Добри перформанси на висока фреквенција електричен.
Цел : ширина на клиентите; electromagne в шпорет серпентина; висока фреквенција трансформатор; висока фреквенција серпентина; висока фреквенција inductance баласт;
Карактеристики : мулти влакно жица завиткан во предодредено геометриски posi заедно, во форма на голем број на периферните површината, да се постигне собирање пет ефект, така што на висока фреквенција отпор намали и да се подобри П вредност. Дизајнот на висок напон, висока фреквенција серпентина е лесно да се постигне.

Детали

Број На Модел На:
0.1X500
Модел:
SDQA/С
Текстурата на материјалот:
Чист Бакар
Свеж

Избор на клиенти