.

.

New
Автоматско Вакуум Торба Запечатување Пакување Машина со CE Сертификација

Автоматско Вакуум Торба Запечатување Пакување Машина со CE Сертификација

DEN 18240.00
DEN 19200.00

Стока
Достапно.

Вишокот на влага во храната ќе се меша со запечатување фаза. Исто така можете да го замрзнете свеж зеленчук и потоа продолжи вакуум запечатување процес. Оваа вакуумско пакување машина имаат положено CE и ISO9001 : 2000 одобрени.
·Тоа може да се спречи производи од oxidization и mildew, како и корозија и влага, одржување на квалитет и свежина и продолжување на време за складирање
Каков вид на производи можам вакуум печат?
Вакуум sealers може да се користи за да вакуум пакет повеќето видови на храна, како и предмети за домаќинството.Вакуум Пумпа : строга квалитетот испитување systom осигуреното топлината на вакуум packaing машина runned непречено, (Различни бренд и издувните пристаништа на вакуум пумпа може да се конфигурира според клиенти спецификации)
4.Машина Капак Gemel : Специјални дизајнирани gemel уред на машина капак кој може да се намали работната интензитет драматично во секојдневниот работен век
5.32 Kpa Топлина-запечатување големина : 260 mm извор на Енергија : 110 V/220 V,650w Димензија : 500*340*380 мм Тежина : 36 кг
1."V" тип капак заптивка : "V" тип капак заптивка е направен од висока густина на материјалот кој се продолжи со користење на живот и погоден за носене во секојдневна употреба, тоа е исто така намалена замена на времето и трошоците за производство
7.
Опис На Производот :
1.Главната структура е материјал : Главен структурата материјал на вакуум пакувања машина е 304 од не ' рѓосувачки челик, кои insures на прекрасен изглед и antisepticise во сериозна cauterization околност
6.

Детали

Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
vac
сертификација:
CE
комора големина:
28*38*5cm
Напон:
220V or 110V
Запечатување големина:
260*10мм
Запечатување брзина:
1-5 торби/Мин
Свеж

Избор на клиенти