.

.

New
Автоматско сув чај остава пакување машина, филтер хартија чај торба машина за правење

Автоматско сув чај остава пакување машина, филтер хартија чај торба машина за правење

DEN 38400.00

Стока
Достапно.

Брзина околу 3 секунди/пакет. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Applicaton : Погоден за чај, храна, храна, семиња, овошје, житарки форма хемикалии и лекови, микро и мали компоненти како што се општите не-леплива цврсти материјали. Спецификација : производ модел : СМ-FZ-70 Степен на автоматизација : Целосна Автоматска Напон : 220v моќност : 200 W користи за чај торба 60*70mm cusromize со 60mm дебелина : 0. Го користите на задната печат, печат до торба повеќе убави, курсорот позиционирање, отсечени торба повеќе точни, високо-квалитетни производи. Инсталирање на механички shaker внатрешноста на пакување машини не може да се држиме кога во прав. Во прилог на комбинација на две машини во целосно автоматско пакување машини, погоре дека малите единици на инсталираните единици, исто така може да победи на другите предмети на опрема за мерење подолу, кои Тајван, исто така, може да се користи сам, и тоа е најголемата предност на комбинација, тоа може да се користи како целосна автоматска, полу-автоматски, може да се користи како.2 G Димензии : 430*510*1400 MM Тежина : 90 KG
Машина слика :
Пакување на примероци :
. Може да се поврзани со работата со различни комбинации на инсталиран капацитет. Карактеристики : Автоматско пакување ефект, користете бела боја јасно чисти изглед на high-end, се вклопуваат во фабрики, продавници, отворен, и така натаму.

Детали

Број На Модел На:
см-fz-70
Извор На Енергија:
Електричен
сертификација:
CE
кориснички:
Yes
Функција:
пополнување , мерење, торба одлуки, запечатување
моќност:
300W
Пополнување Брзина:
10-25 пати / мин
Опсегот:
општи particulate материјал
Торба запечатување тип:
3 страна запечатување
Напон:
110V /220v
Пополнување На Точноста:
0-0 .3 G (во зависност од материјалот)
Тежина:
Гаранција:
1 година
Свеж

Избор на клиенти