.

.

New
Автоматско мали чај торба торбичка sachet машина за правење, чај торба за пакување машина

Автоматско мали чај торба торбичка sachet машина за правење, чај торба за пакување машина

DEN 36480.00
DEN 38400.00

Стока
Достапно.

Предложи про избор комбинација на производи, цена-ефикасен, практичен и удобен. Го користите на задната печат, печат до торба повеќе убави, курсорот позиционирање, отсечени торба повеќе точни, високо-квалитетни производи.
Супер Квалитет Гранули,Чај,грав,шеќер,сол,Прашок за Автоматско Чај Торба за Пакување Машина Опис на Производот
Овој производ е одличен инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, решавање на традиционалните чај пакување мачна процес. Брзина околу 3 секунди/пакет. Автоматско dosers неколку труд сразмерна количина на производството чај и чај продавница е добар помошник. Инсталирање на механички shaker внатрешноста на пакување машини не може да се држиме кога во прав. Може да се поврзани со работата со различни комбинации на инсталиран капацитет. Спецификација : производ модел : СМ-FZ-70 Степен на автоматизација : Целосна Автоматска Напон : 220v моќност : 200 W користи за чај торба 60*70mm cusromize со 60mm дебелина : 0.2 G Димензии : 430*510*1400 MM Тежина : 90 KG
Машина слика :
Пакување на примероци :
. Карактеристики : Автоматско пакување ефект, користете бела боја јасно чисти изглед на high-end, се вклопуваат во фабрики, продавници, отворен, и така натаму. Во прилог на комбинација на две машини во целосно автоматско пакување машини, погоре дека малите единици на инсталираните единици, исто така може да победи на другите предмети на опрема за мерење подолу, кои Тајван, исто така, може да се користи сам, и тоа е најголемата предност на комбинација, тоа може да се користи како целосна автоматска, полу-автоматски, може да се користи како.

Детали

Број На Модел На:
см-fz-70
Извор На Енергија:
Електричен
сертификација:
CE
кориснички:
Yes
Функција:
пополнување , мерење, торба одлуки, запечатување
моќност:
300W
Пополнување Брзина:
10-25 пати / мин
Опсегот:
општи particulate материјал
Торба запечатување тип:
3 страна запечатување
Напон:
110V /220v
Пополнување На Точноста:
0-0 .3 G (во зависност од материјалот)
Тежина:
Гаранција:
1 година
Свеж

Избор на клиенти