.

.

New
48V 25AH Задните Преградата за батеријата 48V 1000W Електричен велосипед батерија се Користи за SANYO 3500mah мобилен 30A BMS 54.6 V 2A држачи за Слободни царински слободни

48V 25AH Задните Преградата за батеријата 48V 1000W Електричен велосипед батерија се Користи за SANYO 3500mah мобилен 30A BMS

DEN 31200.00

Стока
Достапно.

Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Литиум Батерија со Алуминиумска случај
2.
слика
Мерки на претпазливост :
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.48 V 25 AH Задните Преградата за батеријата 48 V 1000 W Електричен велосипед батерија се Користи за SANYO 3500mah мобилен 30 A BMS 54.Тежината е повеќе полесни
2.5 АХ
Мобилен Комбинација
7-паралелно 13-серија
Мобилен Големина
Sanyo 18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
91pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
41+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
54. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.Без мемориска ефект и батерија.
Клиентите не треба да се обрне било царинска бесплатно преку ДПД превозот.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство прв,а потоа да го. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата процес
или зачувам.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена. Брзо полнење
10. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.

Детали

Капацитет:
21 - 30Ah
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Ролери Нијанси:
Литиум Батерија
Капацитет:
25AH
Напон:
48V
Циклус на животот:
1000 Пати
Боја:
sliver
мобилен:
Sanyo 3500mah 18650 ќелија
Свеж

Избор на клиенти