.

.

New
60V 60AH LiFePO4 Батеријата Пак ,3000W Електричен Скутер велосипед литиум батерија + BMS + Полнач , Бесплатен Превозот

60V 60AH LiFePO4 Батеријата Пак ,3000W Електричен Скутер велосипед литиум батерија + BMS + Полнач , Бесплатен Превозот

DEN 62034.72

Стока
Достапно.

Не се добри за високо C-го оценувате празнење. Ние ќе се одговорни за Еден начин превозот на трошоците, кој е од моето место твое. Нашите овластени техничари ќе се тестираат сите предмети да се гарантира предмети prefect пред превозот . Ние ќе ви понудиме враќање број да го испрати назад. (Премиса е да ја потврдите вашата батерија големина)
Answer : ___________________________ Note : Тарифни Платени од страна на купувачот, продавачот не се плаќаат царински давачки за вас!
30 дена за одговор гаранција : имате целосна две недели да се обиде на објектот, ако не ви се допаѓа тоа ,може да се испрати назад (помалку превозот) со 15% restocking такса или да добијат парите назад. Покрај тоа, Li Fe PO4 клетки се со високо празнење на струја, да не се токсични и имаат многу повисок циклус живот од Li Co O2 клетки. (Li Fe PO4) батерии се врз основа на оригиналната литиум-јонска хемија, но Li Fe PO4 се користи како катоден материјал наместо на литиум кобалт диоксид (Li Co O2). Прифатливи Одлични
Повеќето економски Одлична (може да се испушта во -45~ 70 Centigrade) Li Co O2 Li Co O2 е скапо, вистински капацитет од своите теоретски капацитет на само (274m Ah g-1) за 50% понизок користење на кобалт; Li Co O2 циклус живот достигна 500 Прифатливо Циклус живот само до 300~500 циклус. Добро Висока Распаднати екстремно брз над 55~ -20 Centigrade
Li Fe PO4 материјал е далеку од најбезбедните, повеќето долг циклус живот, нема загадување на околината на нови енергетски материјали !
Нова надеж,Промени во иднина !
Како што се повеќе и повеќе загадување,Загадување сериозно,Земјата Блиску до Непогодни за човечка Живеење.Ако сте примиле дефект на објектот, e-mail нас и го испрати назад .

Детали

Бренд Име:
FGHGF
Капацитет:
> 40Ah
Тип:
LIFEPO4
Напон:
60v
Име:
CODD МОЌ
Напон:
60V
Капацитет:
60AH
полнач:
6A
bms:
80A/160A
животен циклус:
1800 пати
Серија:
НА 20-ГОДИШНА ВОЗРАСТ 3P
Големина:
420*260*140mm
Тип:
LIFEPO4
Испуштање На Приклучокот:
SB50A
Свеж

Избор на клиенти