.

.

New
Xintai Допир Топла Продажба 4 Поени 32 Инчен Multi IR екран на допир панел, без Стакло За Допир Табела/Интерактивни

Xintai Допир Топла Продажба 4 Поени 32 Инчен Multi IR екран на допир панел, без Стакло За Допир Табела/Интерактивни

DEN 5635.00
DEN 6192.00

Стока
Достапно.


Топла Продажба 4 Поени 32 Инчен Multi IR екран на допир панел, без Стакло За Допир Табела/Интерактивни
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 32 инчен 4 поени IR multi touch screen : 4 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка на 4 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 4 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.

Детали

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Број На Модел На:
XT-IR-32-4
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
32inch
Објектот:
екран на допир панел
Минимален Допир со телото Дијаметар:
повеќе од 5mm
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
од 5ms to16ms
Работен Опсег:
20°C ~ 70°C
USB брзина на Пренос:
12Mbps
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Стакло:
без стакло
живот време:
7 години
Свеж

Избор на клиенти