.

.

New
Xintai Допир 32 usb мулти инфраред екран на допир за 4 поени IR екран на допир панел рамка за јавноста, USB интерфејс, plug and play

Xintai Допир 32 usb мулти инфраред екран на допир за 4 поени IR екран на допир панел рамка за јавноста, USB интерфејс, plug and

DEN 5023.00
DEN 5520.00

Стока
Достапно.

25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max.0 (Полна Брзина) Plug and play компатибилен
Plug and play компатибилен
Тековната
Типичен 150 [email protected]+5 VDC; 350m A, максимална
Моќност
Електростатско Заштита
15 k V воздушен / 8 k V контакт истекувања (EN61000-4-2,1995 : Ниво 4)
Контролор
Интеграција внатре екран на допир панел
Агенцијата Одобренија
CE, FCC, Rohs
Оперативен Систем
Оперативен Систем : windows 7, windows8, Андроид, Linux
. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло, 4mm сјајот, AG (анти-отсјај), или AR (анти-рефлективен) стакло факултативна
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4.
32" usb мулти инфраред екран на допир за 4 поени IR екран на допир панел рамка за јавноста, USB интерфејс, plug and play
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран.

Детали

Број На Модел На:
ПОЕНИ-IR-32-4
Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
32 инчи
Објектот:
usb инфраред екран на допир
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
5ms
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
светлина трансмисија:
92%
Оперативен Систем:
windows 7, windows 8, Android, Linux
Гаранција:
1 година
Стакло:
без стакло
Свеж

Избор на клиенти