.

.

New
Xintai Допир 40 Инчи Навистина 4 поени IR екран на допир панел за полнење за LCD& Монитор, возачот слободни, plug and play

Xintai Допир 40 Инчи Навистина 4 поени IR екран на допир панел за полнење за LCD& Монитор, возачот слободни, plug and play

DEN 4896.00
DEN 5760.00

Стока
Достапно.

Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 40 инчи 4points IR multi touch screen : 4points допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка на 4 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 4 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.

Детали

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-40-4
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
40 инчи
is_customized:
Yes
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Линеарноста Грешка:
одговор брзина:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
светлина трансмисија:
92%
Агенцијата Одобренија:
CE, FCC, RoHS
Оперативен Систем:
windows 7, windows8, Андроид, Linux
Објектот:
екран на допир панел за полнење
Свеж

Избор на клиенти