.

.

New
70 инчен Multi touch screen Инфраред IR Допир Рамка 2 поени IR екран на Допир панел за проектот

70 инчен Multi touch screen Инфраред IR Допир Рамка 2 поени IR екран на Допир панел за проектот

DEN 12230.00
DEN 13440.00

Стока
Достапно.

Нашиот главен пазар за Допир foils е 'преку-стакло" интерактивни дисплеи за продавница прозорецот за апликации, каде фолија е во комбинација со нашата палета на проекција на филмови и висока осветленост TFT LCD екрани.една година гаранција
4.
70 инчен Multi touch screen Инфраред IR Допир Рамка 2 поени IR екран на Допир панел за проектот
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 70 инчен 2 поени IR multi touch screen : Прашина и сонцето бесплатен,анти-вандалот; Стабилен и не лебдат; Нема светлина места; Висока издржливост и брз одговор на допир на секој нетранспарентно објект; Широк спектар на температурата; Транспарентност и висока резолуција; ROHS, CE,FCC компатибилен
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 4 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2. За Мулти-допир IR Панел, можеме да ви понудиме Двоен допир(2 поени), 6 поени, 8 поени, 10 поени, 16 поени и 32 поени, Нема дух точка.

Детали

Производи Статус:
Акции
Тип:
Инфраред
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-70-2
Бренд Име:
Xintai Допир
Големина На Екранот:
70 инчен
Минимален Допир со телото Дијаметар:
повеќе од 5mm
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
од 5ms to16ms
Допрете Издржливост Ограничување:
Во Текот 6,000,000 Единствена Точка На Допир
USB брзина на Пренос:
12Mbps
моќност:
помалку од 2W
Скенирање на чекање:
Auto Start, Секогаш Скенирање
Движење На Чекање:
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
живот време:
7 години
Гаранција:
1 година
Свеж

Избор на клиенти