.

.

New
4 поени 82 USB IR екран на допир панел за полнење, 16:9 формат за multi touch маса, интерактивни ѕид со брза испорака

4 поени 82 USB IR екран на допир панел за полнење, 16:9 формат за multi touch маса, интерактивни ѕид со брза испорака

DEN 15096.00
DEN 17760.00

Стока
Достапно.

200m V rms
Големина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни AC-DC моќност адаптер
Интерфејс
Full Duplex USB 2. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max.
4 поени 82" USB IR екран на допир панел за полнење, 16 : 9 формат за multi touch маса, интерактивни ѕид со брза испорака
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло, 4mm сјајот, AG (анти-отсјај), или AR (анти-рефлективен) стакло факултативна
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина.

Детали

Производи Статус:
Акции
Тип:
Инфраред
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
ПОЕНИ-IR-82-4
Бренд Име:
Xintai Допир
Големина На Екранот:
82 инчи
Објектот:
екран на допир панел
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
5ms
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
светлина трансмисија:
92%
Оперативен Систем:
windows 7, windows 8, Android, Linux
живот време:
7 години
Стакло:
без стакло
Свеж

Избор на клиенти