.

.

New
84 Инфраред екран на Допир Панел Рамка за LCD/LED Екран,Вистинска 2 поени Multi Touch Screen Рамка

84 Инфраред екран на Допир Панел Рамка за LCD/LED Екран,Вистинска 2 поени Multi Touch Screen Рамка

DEN 13104.00
DEN 14400.00

Стока
Достапно.

За Мулти-допир IR Панел, можеме да ви понудиме Двоен допир(2 поени), 6 поени, 8 поени, 10 поени, 16 поени и 32 поени, Нема дух точка. Само нека знае барањето.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4.снабдување на оем&odm цел, независно П В одделение ,3 пати на квалитет проверка,
2.
Шенжен Xintai допир Интерактивни Допир Foils се обезбедени со електростатско држат слој што ги прави погодни за двете постојани и повремени инсталации.
84" Инфраред екран на Допир Панел Рамка за LCD/LED Екран,Вистинска 2 поени Multi Touch Screen Рамка
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Без возач ,кој plug and play. Долговечноста на сервис , одржување слободни. Брз одговор(помалку од 16 ms), нема слепи област,точка на прекин, скок поени, пауза и други несакани појави. Калено стакло со висока светлина и вистина боја препевот.200m V rms
Големина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни AC-DC моќност адаптер
Интерфејс
Full Duplex USB 2.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max.

Детали

Производи Статус:
Акции
Тип:
Инфраред
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-84-2
Бренд Име:
Xintai Допир
Големина На Екранот:
84 инчен
Минимален Допир со телото Дијаметар:
повеќе од 5mm
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
од 5ms to16ms
Допрете Издржливост Ограничување:
Во Текот 6,000,000 Единствена Точка На Допир
USB брзина на Пренос:
12Mbps
моќност:
помалку од 2W
Скенирање на чекање:
Auto Start, Секогаш Скенирање
Движење На Чекање:
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
живот време:
7 години
Објектот:
инфраред екран на допир рамка
Свеж

Избор на клиенти